وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان : تیم فوتبال داماش گیلان عصر امروز و در چارچوب هفته سی و دوم رقابت های لیگ برتر باشگاه های ایران در استادیوم شهید عضدی رشت میزبان تیم صبای قم بود که نتیجه تلاش دو تیم در نود دقیقه گلی را در بر نداشت تا بازی صفر بر صفر مساوی شود .

 

به گزارش وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان دو تیم در این مسابقه که در هوایی صاف و آفتابی و در حضور ۱۰ هزار تماشاگر برگزار می شد موقعیت هایی را بر روی دروازه همدیگر تدارک دیدند اما هیچکدام موفق نبودند تا در نهایت این دیدار بدون گل مساوی به پایان برسد .

مهدی بدرلو و اکبر صادقی از تیم صبا و حسین ابراهیمی از داماش گیلان اخطاری هایی این دیدار بودند. داماش با کسب این تساوی با ۴۱ امتیاز و با یک پله سقوط در رتبه نهم جدول رده بندی قرار گرفت و صبا نیز با ۴۸ امتیاز در رتبه چهارم جدول لیگ برتر باقی ماند .

 

گزارش لحظات حساس و حواشی این دیدار در ادامه مطلب

ترکیب داماش گیلان: میلاد فراهانی،نظیف کار،محمد مختاری،ابوذر رحیمی،حسین کوشکی،مگنو باتیستا،مصطفی حاجتی(از دقیقه ۴۶ میلاد زنیدپور)،محمد رضا مهدوی،افشین چاوشی(از دقیقه ۶۹ عباس آقایی)،محمد غلامی(از دقیقه ۷۵ فرزاد محمدی)،حسین ابراهیمی.

سرمربی: مهدی تارتار

 

صبا قم: حامد لک،مرتضی کاشی،حمید حیدری،رامین رضاییان،رسول برش(از دقیقه ۵۱ علی مولایی)،وحید حمدی نژاد(از دقیقه ۵۱ عبدالکریم اسلامی)،میلاد نوری،محسن بیات،مهدی بدرلو،اکبر صادقی( از دقیقه ۹۲ حمیدرضا فرزانه)،رضا عنایتی.

سرمربی: عبدالله ویسی.

 

*گزارش بازی

 

دقیقه ۱۴ : شوت از راه دور و ۳۰ متری صادقی بازیکن صبا به شکلی خطرناک و به فاصله نزدیک از بالای دروازه میلاد فراهانی و داماش به بیرون رفت .

 

دقیقه ۲۸ : سانتر مصطفی حاجتی از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر خطرناک علی نظیف کار و خروج ناموفق لک دروازه بان صبا مواجه می شود اما این توپ از دست می رود.

 

دقیقه۳۰ : ضربه ایستگاهی بازیکنان صبا و ضربه سر خطرناک عنایتی با سوپر واکنش فراهانی مواجه می شود و دروازه بان داماش به زیبایی توپ را از زیر تاق دروازه بیرون می کشد .

 

دقیقه۴۳ : در میان تشویق یک بند و پرشور هواداران داماش در این دقیقه چند موقعیت پی در پی برای داماش در درون محوطه جریمه خلق می شود . محمد مختاری ، حسین ابراهیمی و محمد غلامی بازیکنانی بودند که در خلق موقعیت نقش داشتند و در نهایت نیز ضربه برگردان افشین چاوشی به بیرون می رود و به این ماجرا خاتمه داده می شود.

 

دقیقه ۵۱ : شوت مهدی بدرلو بازیکن صبا را میلاد فراهانی در دو ضرب می گیرد.

 

دقیقه ۶۰ : شوت خطرناک مولایی به شکل خطرناک و به فاصله اندک از بالای دروازه داماش به بیرون می رود .

 

دقیقه ۶۲ : حرکت مناسب میلاد زنیدپور موجب به کرنر می شود که ارسال کرنر او با ضربه سر خطرناک محمد غلامی به یک موقعیت برای داماش را در این دقیقه تبدیل می شود که در نهایت این موقعیت نیز از دست می رود.

 

دقیقه ۹۰ : داماش که برای دقایقی کاملا توپ و میدان را در اختیار گرفته است، سانتری را انجام می دهد که ضربه سر به موقع مهدوی با برخورد به مدافع صبا به فاصله اندک از کنار دروازه به بیرون می رود .

  

*در حاشیه

 

*استقبال ۱۰ هزار هوادار در حالی که این بازی حساسیتی را برای داماشی ها نداشت جای تقدیر داشت . هواداران داماش در طول مسابقه همچون بازیهای گذشته با تشویق های خود هرگز داماش را تنها نگذاشتند . نکته جالب توجه این بود که اسکوربورد استادیوم تعداد بلیط ها فروخته شده را ۴۴۵۰ اعلام کرد.

 

*در ابتدای مسابقه و در بین دو نیمه از حمید غفاری بازیکن سال های گذشته استقلال رشت و چوکای تالش که دچار ضایعه نخاعی شده است ،توسط هیات فوتبال تقدیر به عمل آمد و دور افتخار او با ماشین تشویق شدید هواداران را در پی داشت.

 

*مسئولین استادیوم دستی به زیر سکوهای استادیوم کشیدند و زیر سکوها به شکلی مطلوب با بتن برای عبور و مرور تماشاگران بازسازی شده بود که جای تقدیر دارد .

 

*مهرداد میناوند و بهزاد داداش زاده از جمله میهمانان وی‍‍‍‍‍‍ژه این مسابقه بودند .

 

*شعار هشت ماه پول نداشتیم ، غیرت رشتی داشتیم از شعارهای جالب توجه دو جانبه از سوی هواداران حاضر در استادیوم بود .

 

*صبا و بارسا ناریم هر کی بایه ترکانیم از شعارهای نوین هواداران در جهت کری خواندن برای تیم صبا در این مسابقه و ویسی بود. عبدالله ویسی در ابتدا و انتهای مسابقه مثل بسیاری از مربیان با اخلاق وطنی در استادیوم تشویق شد .

 

*اواخر نیمه اول درگیری بین تماشاگران و یکی دو لیدر موجب شد تا جو استادیوم برای دقایقی ملتهب باشد و با دخالت نیروی انتظامی این غائله خاتمه یافت اما در ادامه تماشاگران با سر دادن شعارهایی نسبت به لیدرها انتقاد خود را نشان دادند .

 

*جهانگیر عسگری در مصاحبه ای اعلام کرد که مصدوم نبوده است و تنها از لیست خارج بوده ! این در حالیست که مهدی تارتار روز گذشته و در کنفرانس مطبوعاتی از مصدومیتی جزئی او سخن به میان آورده بود.