فتاحی بدون شک هرگز فوتبالی و هوادار نبوده و نمی داند که ما فقط به خاطر همان پیراهن داماش است که مبارزه می کنیم.

به گزارش وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان، محمدرضا حاجی پور در گفت وگو با ورزش سه با مرور اتفاقات حاشیه ای فینال جام حذفی ایران اظهار داشت: موانع از جلسه شب پیش از مسابقه آغاز شد و ما از همان موقع هشدار داده بودیم که اگر مشکلی برای هواداران ما پیش بیاید کوتاه نخواهیم آمد.

سرپرست تیم فوتبال داماش گیلان با بیان اینکه در صورتجلسه پیش بازی جانمایی هواداران در ورزشگاه مشخص شده بود عنوان کرد: از روبروی جایگاه به سمت چپ متعلق به هواداران پرسپولیس و سمت راست جایگاه به هواداران داماش تعلق داشت و قرار بود در این بین یک فاصله هم دیده شود.

حاجی پور با عنوان اینکه به جز آن ۳۰۰ نفری که به صورت سازماندهی شده از سوی باشگاه با اتوبوس به اهواز سفر کرده بودند ما هواداران دیگری هم داشتیم ابراز داشت: بسیاری از داماشی ها با وسایل شخصی، اتوبوس، قطار و هواپیما خود را به اهواز رساندند و علاوه بر اینکه بسیاری از مردم خونگرم خوزستان برای حمایت از ما به ورزشگاه آمده بودند.

وی با گله مندی از اجرایی نشدن هیچ کدام از بندهای صورتجلسه پیش بازی اظهار داشت: قرار بود درهای ورزشگاه ساعت ۵ باز شود ولی ساعت ۴ ورزشگاه پر شده بود و من به فتاحی همان موقع گفتم که بدون هواداران ما بازی نمی کنیم و او هم با تمسخر گفت بازی نکنید!

سرپرست داماش در ادامه افزود: این هشدار که ما بدون هواداران بازی نمی کنیم را نه ساعت شروع بازی که از ساعت ۴ گفتیم و ایشان راه حل دادند که داماشی ها پیراهن خود را عوض کنند و لابلای پرسپولیسی ها بروند و فتاحی بدون شک هرگز فوتبالی و هوادار نبوده و نمی داند که ما فقط به خاطر همان پیراهن است که مبارزه می کنیم.

حاجی پور فلسفه فوتبال را داشتن هوادار و حضور آنها در ورزشگاه دانست و گفت: فوتبال بدون هوادار می میرد و ما حاضریم در ورزشگاهی با ۱۰۰ هزار هوادار مخالف بازی کنیم اما سکویی خالی نباشد اما مشکل این است که چون دوستان فوتبالی نیستند و درد فوتبال ندارند می خواهند با روش باری به هرجهت بودن کار خود را پیش ببرند و مثلا چون در تبریز حق هوادار پرسپولیس را خوردند در فینال برایشان جبران کنند.

وی با رد این موضوع که هواداران داماش دیر به ورزشگاه آمدند بیان داشت: هوادارانی از ما که زودتر آمدند و در جایگاه مخصوص نشسته بودند با هجوم هواداران رقیب مجبور شدند در لابلای پرسولیسی ها بنشینند و در زمان شروع بازی هم چون قابل تفکیک نبودند تا آخر در بین آنها مسابقه را تماشا کردند و وضعیت آنقدر بی نظم بود که در جایگاه خبرنگاران هم هواداران پرسپولیس نشسته بودند.

سرپرست داماش گیلان تمامی راه حل های فتاحی را خنده دار دانست و اظهار داشت: اول داستان که سعید خان باور نمی کرد ما بدون هوادار بازی نمی کنیم و انگار برایش جوک تعرف می کردم ما را مسخره می کرد و بعد شروع کرد به دادن راه حل هایی مثل درآوردن پیراهن و قرار گرفتن پشت محفظه شیشه ای که فقط جا برای ۵۰ نفر بود و سرآخر هم می خواست برای هواداران ما بیرون ورزشگاه تلویزیون بگذارد!

حاجی پور دلیل اصلی مشکلات فوتبال ایران را قرار گرفتن افرادی با پیشینه غیرفوتبالی در منصب های این چنینی خواند و تاکید کرد: اگر قرار بود یک هوادار از تلویزیون بازی ببینید که در خانه می ماند و هزار کیلومتر سختی راه به جان نمی خرید و من شک ندارم ایشان که یک شبه از مسئول برگزاری لیگ سه به لیگ برتر پله های ترقی را طی کردند یک بار هم به عنوان هوادار در ورزشگاه حضور نداشتند.

وی با بی ارزش خواندن صورتجلسه شب پیش از بازی ابراز داشت: از آن صورتجلسه فقط رنگ پیراهن های دو تیم رعایت شد و نه سر ساعت بلیط فروشی کردند و نه در ساعت مقرر در باز شد و نه اسکورت برای ما فرستادند و نه جای پیش بینی شده را به هواداران داماش دادند.

سرپرست داماش گیلان با برشمردن مشکلات تیمش در روز بازی خاطر نشان کرد: اسکورت را برای تیم ما هماهنگ نشد و ما بیش از ۱٫۵ ساعت زمان برد تا به ورزشگاه برسیم و ماموران حفاظت در ورودی های مختلفت مانع عبور ما می شدند و باور نمی کردند که این اتوبوس بدون اسکورت متعلق به یکی از دو تیم است و پس از متوقف کردن و حضور در داخل اتوبوس اجازه عبور به ما می دادند.

حاجی پور با قدردانی از پیگیری های سلطانی فر و تاج و همکاری های رییس پلیس و بچه های سپاه خوزستان در جهت کمک به احقاق حق تیمش گفت: اگر مساعدت و همکاری وزیر ورزش و دستورات رییس فدراسیون نبود بدون تردید اتفاقات بدتری برای ما روی می داد و دستورات آنها سبب شد تا در نهایت بخشی از هواداران ما در جایگاه مخصوص به خود بنشینند.

وی با رد بهانه جویی و ترسیدن داماش از حضور در برابر پرسپولیس عنوان کرد: کسانی که چنین اتهامات مسخره ای به ما می زنند می خواهند ضعف های خود را پنهان کنند و همان هایی هستند که وقتی ما حاضر به بازی شدیم اصرار داشتند بازی ۲۴ ساعت عقب بیافتد یا در چند روز بعد در تهران برگزار شود.

سرپرست داماش خواسته باشگاهش برای حضور هواداران در ورزشگاه را بدیهی دانست و خاطر نشان کرد: شاید دوستان به دیدن تیم های بدون هوادار عادت کرده اند اما ما یاد گرفتیم فقط برای هواداران بازی کنیم و فوتبال بدون هوادار معنا ندارد و اگر بازی می کردیم بعد از آن با چه رویی به چشم هواداران نگاه می کردیم و باید برای همیشه از رشت کوچ می کردیم.

حاجی پور با غیرمودبانه دانستن حرف های مجری شبکه سوم در ارتباط با رفتار تیمش گفت: آقای میثاقی ما ناز نداریم و حق داریم که نه فقط از حق داماش که از حق فوتبال دفاع کنیم و با مهمان یک طرفه ای که دعوت کردی نشان دادی که عادل بودن چقدر سخت است.

وی دلیل حضور چند باره تیمش در زمین و بازی نکردن را قول های اجرایی نشده مسئولین برگزاری مسابقه دانست و بیان کرد: به ما می گفتند که شما گرم کنید تا هواداران تان را جا دهیم و وقتی می دیدیم که فقط می خواهند ما بازی را شروع کنیم و خبری از حضور هوادار نیست همان حرف ساعت ۴ را برای فتاحی تکرار می کردیم.

حاجی پور تمام مشکلات پیش آمده در مسابقه فینال را جدی نگرفتن خواسته کاملا فوتبالی باشگاهش از شب مسابقه تا ساعت شروع بازی توسط مسئولین برگزاری خواند و ابراز داشت: چون یک اشتباه را همیشه انجام می دادند بازهم اصرار بر انجامش داشتند و فراموش کردند که یک تیم خصوصی، بدون هوادار می میرد و اگر از اصول خود می گذشتیم باید فردای مسابقه بساط تیم داری را تعطیل می کردیم.