شاید به زبان بگویند تیم را می فروشیم، اما به واقع و در عمل اینطور نیست. در همین بیانیه اخیر گفته شد تیم را به هیات فوتبال و تربیت بدنی می دهیم، پس چه شد؟ آیا این اتفاق افتاد؟ خوب وقتی فروشنده ای نیست، خریدار چگونه بیاید و تیم را بخرد؟

سید هادی طباطبایی پیشکسوت فوتبال رشت در گفتگو با خبرنگار وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان گفت: داماش چند سال است که در شرایط بلاتکلیف و نامشخص به سر می برد. من فکر می کنم بازی با واژه ها و حرف هایی به دور از عمل مسبب به وجود آمدن این وضعیت است.

 

وی ادامه داد: داماش سالیان سال است که فعالیت می کند، پیشینه دارد و تیم نوپایی نیست. عشق و علاقه زیادی نسبت به این تیم در بین طرفداران رشتی و به خصوص قشر جوان این شهر و استان وجود دارد، پس نمی توان گفت این تیم متعلق به یک شخص است که حالا به این شکل با آن رفتار می شود. باید شرایط طرفداران درک و تکلیف تیم روشن شود، اما متاسفانه یک روز می گویند تیم را واگذار می کنیم و یک روز دیگر می گویند اینکار را نمی کنیم.

 

دروازه بان پیشین استقلال رشت در خصوص اینکه چرا در دوره های پیشین انتقال باشگاه ساده تر صورت می پذیرفت اما در چند سال اخیر این اتفاق نمی افتد، گفت: دلیلش را همه می دانند. هر کسی که بخواهد وارد شود، دوست دارد تمام تیم را خودش در اختیار بگیرد. واگذار کردن تیم اصلا پروسه پیچیده ای ندارد؛ یک نفر فروشنده است و یک نفر خریدار، اما در خصوص داماش کسی فروشنده واقعی نیست!

وی ادامه داد: شاید به زبان بگویند تیم را می فروشیم، اما به واقع و در عمل اینطور نیست. در همین بیانیه اخیر گفته شد تیم را به هیات فوتبال و تربیت بدنی می دهیم، پس چه شد؟ آیا این اتفاق افتاد؟ خوب وقتی فروشنده ای نیست، خریدار چگونه بیاید و تیم را بخرد؟

وی افزود: من همین سال گذشته کسی را می شناختم که مشتری تیم بود، اما گفتم تکلیف تیم مشخص باشد، بعد او را وارد کنم. یقین داشته باشید که تکلیف تیم مشخص شود، خریدار هم هست. مگر الان برای ملوان این اتفاق نیفتاد؟ خوب چرا برای داماش در این مدت نشد؟ پس حتما دلایلی وجود دارد که کسی جلو نمی آید.

 

هادی طباطبایی

 

طباطبایی در خصوص حواشی چند سال قبل و صحبت هایی که مبنی برحضورش به عنوان مدیرعامل در داماش بود نیز اظهار داشت: من نه کار تشکیلاتی انجام دادم و نه مدیرعاملی کرده ام، کار من فنی است. صحبت هایی که آن موقع انجام دادم، فقط برای دو ماه آخر سال بود تا تکلیف تیم روشن شود. قصدم این بود که فقط تیم را بگیرم و درنهایت تحویل بچه های استان بدهم، چرا که همان موقع پیش بینی چنین روزهایی را می کردم. شاید اگر این نقل و انتقال اتفاق می افتاد، الان شاهد چنین وضعیتی نبودیم.

وی ادامه داد: بحث من در آن موقع اصلا بحث آقای قویدل نبود، چرا که آدم ها رفتنی هستند و ما که بچه این شهر هستیم می مانیم. بنده برنامه ریزی کرده بودم که اگر مشکلی پیش آمد، گروه جدیدی را وارد کنم که آنها تیم را برای فصل بعد نگهداری کنند. آن موقع قویدل می رفت و یک نفر دیگه می آمد، ولی الان کسی نمی رود که بخواهد کس دیگری بیاید!

وی در بخش پایانی صحبت هایش گفت: من بچه رشت هستم، همانجا بزرگ شدم و فوتبالم از همین شهر شکل گرفت. می دانم که در این شهر آنقدر بازیکن با استعداد و خوب هست که بتواند در کشور معرفی شود، اما متاسفانه این اتفاق در این چند وقت نیفتاد. آن زمان که داماش پول داشت، مدیریت مالی بود و فقط بازیکن از خارج استان می خریدند و استعدادی کشف نشد. حتی برای تیم های زیر ۲۳ سال هم بسیاری از بازیکنان از خارج استان آمدند و این در حالی است که شهر رشت و استان گیلان فوتبال خیز هست.

لازم به ذکر است هادی طباطبایی در پایان مصاحبه اظهار امیدواری کرد که بتواند در جلسه آتی مجمع نمایندگان حضور پیدا کند.