طی روزهای گذشته اسامی باشگاه های بدهکار و ممنوع از نقل و انتقالات از سوی فدراسیون فوتبال ایران اعلام شد و بر اساس آن نام تیم داماش که از قضا بدنبال خرید امتیاز و حضور در لیگ یک فصل آینده است هم در این بین دیده شد. خبری که برای هواداران داماش گیلان بسیار تعجب بر انگیز بود، چرا که بر اساس اعلام مدیران داماش این تیم از معدود باشگاه هایی است که در فصل جاری با تمامی بازیکنان، مربیان و عوامل خود تسویه حساب کرده است و بنابراین مطمئنا کسی انتظار نداشت که نام داماش در بین باشگاه های بدهکار قرار بگیرد. 

مشخصا اینکه نام باشگاه داماش در کنار نام دو تیم دیگر گیلانی سپیدرود و ملوان که شناخت بیشتری از میزان بدهکاری های عجیب آن ها وجود دارد قرار بگیرد، برای هواداران لاجوردی پوش بسیار ترسناک است. همین مسئله باعث شد تا برای تنویر افکار عمومی و هواداران از مسئولین داماش پیگیر ماجرا شویم. 

اما ماجرا از چه قرار است؟!  داماشی ها دو فصل قبل بازیکنی به نام علیرضا تربره در لیست رده سنی خود داشتند که این بازیکن نسبت به طلب خود از داماش گیلان به فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد و توانست حکم را به سود خود بدست آورد و در حالی که هم اکنون باشگاه داماش نسبت به این حکم به کمیته استیناف اعتراض کرده است اما به نظر می رسد تنها به خاطر همین یک شکایتی فدراسیون نام داماش را به عنوان باشگاه های بدهکار و ممنوع از نقل و انتقالات ثبت کرده است. 

نکته جالب تر ماجرا که باعث می شود این موضوع چندان جدی گرفته نشود و تیتر بزنیم داماش بدهکار هست و نیست، علاوه بر اعتراض داماشی ها به کمیته استیناف، میزان رقم محکوم شده است. داماشی ها به پرداخت سه و نیم میلیون تومان به تربره محکوم شده است!