اگر قرار بود تیمداری نکنند دیگر چرا برای کسب سهمیه لیگ بالاتر آنقدر تلاش صورت گرفت؟!

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در خصوص کلاف سردرگم مدیریت در باشگاه داماش گیلان و معضل بازسازی استادیوم نوستالژیک رشتی ها با ارائه توضیحاتی جامع، از اخباری خوب در آینده خبر داد.

مریم بخشی در خصوص شرایط تخصیص اعتبار جهت بازسازی استادیوم دکتر عضدی رشت در گفتگو با خبرنگار وارش اسپرت اظهار داشت: وقتی كه ما آمديم، ورزشگاه عضدی اعتباری از سال ٩٦ داشت كه هزينه شده بود. يك سری مطالبات داشت که ما اعتبار گذاشتيم و مطالباتش را صفر كرديم و جهت گرفتن اعتبار جديد اقدام كرديم.

وی ادامه داد: با توجه به اينكه ظرفيت اعتبارات استاني در آن زمان محدود بود، جناب دکتر سالاری(استاندار وقت) جلسه اي را در سازمان برنامه و بودجه با آقای دكتر نوبخت ترتيب دادند و در آن جلسه مقرر شد كه مبلغ ٦٠ ميليارد تومان به ورزش استان اختصاص داده شود. از اين ٦٠ ميليارد، مبلغ ٤٠ ميليارد براي دو ورزشگاه عضدی رشت و تختی انزای بود؛ اعتبار قابل توجهی كه در چند سال اخير بی سابقه بود.

وی افزود: اين مبلغ در سال ٩٨ به استان ابلاغ شد، که از ١٠ ميليارد سال ٩٨ توانستیم ۷ میلیارد برای عضدی تخصیص بگیریم و از ١٠ ميليارد هم برای سال ٩٩ هم خوشبختانه ۱۰ میلیارد به زودی ابلاغ و تخصیص خواهد یافت. همچنین برای تختی انزلی به همین منوال است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تشریح تفاوت در بروکراسی اداری پروژه های بازسازی عضدی رشت وتختی انزلی خاطرنشان کرد: تفاوتی كه اين ٢ پروژه داشتند اين بود كه پول عضدي به استان ابلاغ و تصمیم گیری درون استان انجام خواهد شد، اما پروژه  تختی به شركت توسعه و تجهيز كشور سپرده شد. تختی انزلی پيمانكاری قديمی دارد كه در حال حاضر هم در حال كار است. اعتبار آن اعتباری قديمي است و اعتبار جديدي نيست كه ما گرفته باشيم و ٧ ميليارد هنوز هزينه نشده است.

وی در ادامه گفت: پروژه عضدی با همه پيچيدگی هايش خوشبختانه در سايت مناقصه قرار گرفته و ٣٠ تير پاكت مناقصه باز خواهد شد و پيمانكار عضدی مشخص می شود. نهايتا یک هفته طول مي كشد تا با پيمانكار قرارداد بسته شود و با توجه به فراهم بودن بودجه، پيمانكار بايد سريعا در مرداد ماه كار را شروع كند.
وی افزود: تمام تلاش اداره کل، استانداری، سازمان بازرسی و مقام های امنيتی استان اين است كه درست ترين و بهترين پيمانكار و با بهترين قيمت برای استادیوم عضدی انتخاب شود وصرفا اولویت ما پایین بودن قیمت ارایه شده نخواهد بود تا در جریان کار بامشکل مواجه شویم!

مریم بخشی با اشاره به مصاحبه اخیر رییس سازمان صمت اظهار داشت: در زمانی كه آقای زارع سرپرست استانداری بودند، از سازمان صمت برای تشکیل جلسه ای با صاحبان صنعت درخواست جلسه کردیم که با حضور مدیران باشگاه ها تشکیل شد و آقای استاندار هم به تشریح مسایل ومشکلات پرداختند.

وی ادامه داد: شايد آقای دلق پوش حضور ذهن نداشته باشند كه از صاحبان صنعت و سرمايه فقط یک نفر در جلسه شركت كرد. سازمان صنعت، معدن و تجارت حتي پنج سرمايه گذار را نتوانست به جلسه بياورد، كمك ماليشان بماند.

بخشی گفت: من با آقای دلق پوش تماس گرفتم و گفتم همين الان هم اگر شما سرمايه گذاری داريد كه تمايل به سرمايه گذاري در حوزه فوتبال دارد، ما حاضر هستيم سريعاً جلسه بگذاريم و وارد مذاكره شويم. این واقعیتی است که متأسفانه بخش صنعت ما هيچ رغبتی براي ورود به حوزه ورزش و فوتبال ندارد.
وی افزود: وظيفه ما است كه پيگير باشيم ولی اگر كسی واقعا قصد ورود و كمك داشته باشد، خودش جلو می آيد، نه اينكه ما به دنبال آن باشيم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در خصوص وضعیت نامشخص مالی و مدیریتی باشگاه داماش گیلان نیز گفت: ما به دنبال اين هستيم كه سريعاا يك اسپانسر خوب برای تيم داماش پيدا كنيم تا بتواند به تيم كمک كند.
وی با اشاره به نامه واگذاری داماش به استانداری گفت: هنوز هيچ نامه ای به دست ما نرسیده است؛ اگر اراده ای براي واگذاری تيم وجود دارد، ابتدا بايد با هيأت فوتبال و اداره كل مكاتبه شود. نمی دانم چرا اين مسير را انتخاب كردند و به استانداری نامه زدند اما فكر می كنم مردم به خوبی آگاه هستند و می دانند چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است!

بخشی اظهار داشت: اگر قرار بود تيمی به ليگ بالاتر بيايد و رها شود چرا ديگر اين همه انرژی برايش گذاشته شد؟

وی افزود: وقتی مشكلی برای تيمی به وجود می آيد، بايد به متولی اصلی خودش رجوع كند. در این خصوص هيات فوتبال بايد ورود كند و تعامل بيشتری داشته باشد.
وی گفت: اداره كل متولی ورزش استان است اما نقش ما بيشتر نظارتی و حاكميتی است و به اندازه خودمان در حال كمک هستيم.
بخشی خاطرنشان کرد: حدود ٤٧ رشته ورزشی در استان در حال فعاليت هستند و فوتبال هم يكی از آنهاست. هر رشته ای متولی خودش را دارد و متولی فوتبال استان هم هيات فوتبال است. كار اداره كل تيم داری نيست.

بخشی گفت: ما هيچ تيمی را به تيم ديگر ارجحیت نداده ايم و اگر درخواست كمكی از آقای نوبخت و ديگر مسئولين داشته ايم، برای تمام تیم های استان بوده است. همه ما يك تيم هستيم، يك شهريم و همه بايد تلاش كنيم.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان اضافه کرد: با این حال يك سری رايزني ها صورت گرفته و من خيلی اميدوارم كه اتفاق خوبی برای داماش رخ دهد. از هوادارن و دوستداران داماش درخواست دارم به ما كمك كنند و اگر فرد علاقه مندی تمايل دارد به تيم كمك كند ما با كمال ميل استقبال مي كنيم.