وارش اسپرت: امسال اولین سالی است که وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان در کنار شماست. گروه وارش اسپرت آرزوی سالی خوش را برای تمامی مردم گیلان زمین علی الخصوص کاربران همیشگی خود دارد و امیدوار است که سال ۱۳۹۰، سالی همراه با موفقیت و بهروزی برای تمامی تیمهای دیار باران و مردم سرزمین کوچک جنگلی باشد.

در سالی که گذشت تیم های داماش گیلان فراز و نشیب زیادی را در عرصه بازیهای خود داشتند. از امروز قصد داریم که در قالب ۴ مطلب به مرور اتفاقات و بازیهای تیمهای فوتبال و والیبال داماش رشت در ۴ فصل مختلف به شکل تیتروار بپردازیم. و ابتدا از فصل بهار آغاز میکنیم…

 

*فروردین ماه

 

*در روز هشتم فروردین تیم والیبال داماش گیلان که در رتبه  سوم جدول رده بندی پس از تیم های پیکان و سایپا قرار داشت، در اولین مسابقه خود در سال ۱۳۸۹ و در شهر رشت در برابر تیم بازرگانی جواهری گنبد با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد. دنیل و میرسلاو دو بازیکن خارجی والیبالیستهای داماش برای اولین بار در این مسابقه بازی کردند.

 

*یازدهم فروردین بار دیگر تیم والیبال داماش گیلان به میدان میرود اینبار در تهران و در برابر دانشگاه آزاد از تیمهای ضعیف حاضر در لیگ برتر … اما در کمال تعجب همگان تیم قدرتمند داماش با نتیجه ۳ بر ۰ این بازی را واگذار میکند.

 

*۱۸ فروردین والیبال داماش گیلان با پیروزی  3 بر۱ در برابر تیم خراسان در شهر رشت به رتبه دوم جدول رده بندی و بالاتر از سایپا صعود میکند.

 

*۲۰ فروردین تیم فوتبال داماش رشت، پس از مدتها تعطیلی اولین دیدار خود در سال ۱۳۸۹ را در برابر تیم آلومینیوم هرمزگان در استادیوم عضدی رشت برگزار میکند و در حالی که همگان انتظار پیروزی داماش را داشتند در نهایت این مسابقه که از حساسیت بالایی برخوردار بود ۲ بر۲ مساوی میشود.

 

 

 

*والیبال داماش در آخرین بازی مرحله اول خود در تهران ۳ بر۱ از تیم پیکان میبازد تا با کسب رتبه سوم به بازیهای پلی آف وارد شود.

 

 

 

*در روز ۲۷ فروردين تيم فوتبال داماش رشت در دقايق پاياني از کسب پيروزي در برابر نساجي مازندران محروم ميشود و در حالي که تا دقيقه ۸۸ با نتيجه ۱ بر صفر از اين تيم پيش بود در نهايت به تساوي  يک بر يک ميرسد.

 

*در روز يکشنبه ۲۹ فروردين تيم واليبال داماش گيلان در اولين گام خود در پلي آف در شهر رشت محکم ظاهر ميشود و با نتيجه ۳ بر صفر جواهري گنبد را در هم ميکوبد.

 

*در آخرين روز از فروردين ماه سال ۱۳۸۹ تيم فوتبال اميد داماش گيلان در برابر نساجي در شهر قائمشهر به نتيجه دو بر دو مساوي رسيد تا علارغم کسب رتبه ششم با اين نتيجه جزو ۳ تيم سقوط کننده از گروه هشت تيمي باشد.

 

*اردیبهشت ماه

 

*تيم واليبال داماش گيلان در روز یکم ارديبهشت در جو عجيب گنبد با نتيجه ۳ بر ۲ از تيم بازرگاني جواهري گنبد باخت تا تعيين تيم صعود کننده به مرحله نيمه نهايي به برگزاري مسابقه سوم در رشت موکول شود.

 

*۳ ارديبهشت،تيم فوتبال داماش رشت در حالي که ۳۰۰ هوادار را با خود از رشت به تهران انتقال داده بود توانست تيم نفت تهران را نتيجه ۲ بر يک و با گلهاي علي اميري شکست دهد تا در هفته بيستم به رتبه دوم صعود کند.

 

*در روز يکشنبه ۵ ارديبهشت تيم واليبال داماش گيلان موفق شد در ديداري تماشايي تيم گنبد را با نتيجه ۳ بر يک شکست دهد تا در مجموع سه ديدار پيروز باشد و در ديدار نيمه نهايي به مصاف کاله آمل برود.

 

*در بازي اول مرحله نيمه نهايي تيم واليبال داماش گيلان در تهران و در يک بازي ضعيف با نتيجه ۳ بر صفر از تيم سايپا باخت.

 

*در روز جمعه ۱۰ ارديبهشت تيم هاي فوتبال جوانان و نوجوانان داماش گيلان با کسب رتبه هاي سوم و چهارم جدول گروه خود از رسيدن به مرحله پلي آف ليگ برتر ايران بازماندند.

 

*تيم واليبال داماش گيلان در روز يکشنبه ۱۲ ارديبهشت در بازي برگشت خود در شهر رشت با نتيجه ۳ بر دو از تيم سايپا باخت تا به بازي فينال ليگ برتر راه نيابد. داماش بازي خوبي را در این دیدار از خود نشان داد.

 

 

 

*تيم واليبال داماش گيلان در بازي اول رده بندي ليگ برتر در روز يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ميزبان  تيم کاله آمل بود که توانست اين تيم را در يک بازي زيبا با نتيجه ۳ بر ۲ شکست دهد.

 

*در روز چهارشتبه ۲۲ ارديبهشت واليبال داماش در آمل و در ميان فحاشي آملي ها با نتيجه ۳ بر صفر بازي را واگذار کرد.

 

*-تيم فوتبال داماش گيلان با پيروزي ۲ بر ۱ در برابر برق در شهر رشت بيش از پيش خود را به صدر جدول نزديک کرد به طوري که در پايان هفته بيست و يکم ۳ تيم نفت ، داماش و برق هر ۳ با ۳۶ امتياز در رتبه هاي اول تا سوم جدول قرار گرفته بودند.

 

*تيم کاله در عصر روز چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت توانست بار ديگر تيم واليبال داماش را مغلوب کند تا به رتبه سوم ليگ برتر در فصل ۸۸-۸۹ دست پيدا کند. اين بازي که در رشت برگزار شد با نتيجه ۳ بر صفر به سود کاله به اتمام رسيد.

 

*خرداد ماه

 

*در روز يکشنبه ۱۶ خرداد تيم فوتبال داماش گيلان در هفته بيست و دوم ، هفته پيروزي دو مدعي ديگر گروه دوم ليگ دسته اول توانست در تبريز تيم گسترش فولاد را با نتيجه ۳ بر يک شکست دهد تا همچنان تفاضل گل تعيين کننده تيم هاي اول تا سوم در امتياز ۳۹ باشد.

 

*در روز ۲۱ خرداد و در هفته بيست و سوم و همزمان با آغاز جام جهاني فوتبال (!) در سال ۲۰۱۰ تيم داماش گيلان موفق شد با نتيجه يک بر صفر شن ساي اراک را شکست دهد. علارغم اين پيروزي با ارزش تيم داماش همچنان در رتبه دوم جدول باقي ماند.

 

*۲۶ خرداد تيم فوتبال داماش گيلان پس از هفته ها شکست ناپذیری با يک گل در کرمانشاه مغلوب تيم شيرين فراز شد تا نفت تهران با پيروزي در ديدار خود بتواند اختلاف امتياز ۳ را با داماش ايجاد کند.

 

 

 

*در روز شنبه ۲۹ خرداد خبري عجيب همه را شوکه ميکند و آن اخراج سرمربي وقت تيم فوتبال داماش گيلان يعني فيروز کريمي است. در حالي که کريمي در نيم فصل دوم به غير از بازي با شيرين فراز نتايج خوبي را کسب کرده از سوي اميرعابديني به دليل آنچه که وي خيانت کريمي به داماش ميخواند از تيم اخراج ميشود.

 

*در آخرين روز خرداد ماه و هفته ماقبل پاياني ليگ دسته اول هر ۳ تيم بالاي جدول در بازي خود پيروز ميشوند تا همه چيز به هفته آخر کشيده شود.

 

 

 

ادامه دارد…