پس از اینکه سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که جلسه کمیته وضعیت در خصوص قرارداد واگذاری تیم کارون اروند خرمشهر به داماش گیلان با شکایت باشگاه داماش روز دوشنبه (فردا) برگزار می شود، باشگاه خرمشهری به تکاپو افتاد و با تصویر یک نامه مدعی شد که در سر رسید مهلت قرارداد، داماشی ها به تعهد مالی خود عمل نکرده اند و این موضوع به باشگاه داماش اعلام شده است.

ضمن اینکه باشگاه خوزستانی از روزها پیش از این سر رسید که سه مرداد بود، توسط روابط عمومی و‌مدیرعامل خود منکر قرارداد با داماشی ها شده بود و‌به تماس ها پاسخ نمی داد، هیچ سندی هم دال بر ابلاغ رسمی نامه فسخ به داماش ارائه نداد. چرا که هیچ رونوشت و نسخه ای از نامه در مراجع رسمی چون فدراسیون و‌هیات های مربوطه به ثبت نرسیده است.

شامگاه یکشنبه باشگاه داماش گیلان نیز توسط فرهاد خراسانی مشاور حقوقی خود توضیحاتی در این خصوص‌ ارائه داده است که در ادامه از نظر می گذرانید:

در تاریخ ۹۸/۴/۳ قراردادی فیمابین دو باشگاه در تهران منعقد و طرفین نسبت به مفاد قرارداد مورد توافق متعهد شدند. پس از امضای این قرارداد در ماده یک مقرر گردید مدیر عامل کارون اروند نسبت به رفع تعارض باشگاه خود اقدام نماید و متعاقبا مدارک و سایر اسناد تسویه حساب مالی طلبکاران خود را تهیه و ارائه نماید.
متاسفانه از روز امضای قرارداد تا ایام پایانی مهلت ۳۰ روزه، مشارالیه به هیچیک از تماسهای تلفنی و پیامکی مدیران داماش پاسخگو نبودند. مراتب عدم تمکین مدیرعامل کارون اروند به فدراسیون فوتبال و شخص آقای تاج اعلام گردید و بلافاصله از دفتر رییس فدراسیون با ایشان تماس که همچنان پاسخگو نبودند.

اظهارنامه ای در مورخ ۹۸/۵/۳ از طرف باشگاه داماش تنظیم و رسما” و قانونا” به ایشان ابلاغ گردید که نامبرده پس از رویت اظهارنامه به تکاپو افتادند و نامه ای تنظیم و به شماره همراه آقای اسماعیل حاجی پور از طریق واتس آپ ارسال و به تصور خود آنرا ابلاغ شده تلقی نمودند. از طرفی دیگر باشگاه داماش هم طبق قرارداد متعهد به پرداخت یک فقره چک بودند که عدم پاسخگویی مدیر عامل کارون اروند مانع هماهنگیهای لازم گردید. این احتمال می رود که یکی از دلایل عدم پاسخگویی مدیر عامل کارون الوند خرمشهر به تماسهای مدیران داماش ، اینکه نامبرده شاید از طرف باشگاه یاد شده یا مالک یا مالکان آن باشگاه حق فروش یا به عبارتی وکالت در فروش و حق قبض ثمن معامله انتقال امتیاز لیگ یک را نداشته باشند.

در ادامه و در مورخ شنبه ۹۸/۵/۵ حسب دعوت رسمی کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال که با حضور رییس این کمیته و با حضور مالک و مدیر عامل و اینجانب برگزار گردید، اظهارات و دفاعیات باشگاه داماش صورتجلسه و به امضای حاضرین و شخص رییس کمیته تعیین وضعیت در جلسه ذیل الذکر رسید. در ضمن یک فقره چک صادره باشگاه داماش در وجه باشگاه کارون اروند خرمشهر نیز در جلسه یاد شده به رویت و مورد تایید رییس این کمیته قرار گرفت. متاسفانه مدیر عامل کارون اروند خرمشهر علیرغم دعوت کمیته تعیین وضعیت در جلسه یاد شده حضور نیافتند.

حسب دعوت مجدد کمیته تعیین وضعیت، مقرر گردید جلسه ای دیگر در روز دوشنبه مورخ ۹۸/۵/۷ با حضور کلیه اعضاء در محل این کمیته راس ساعت ۱۲/۳۰ برگزار گردد. اعضای باشگاه داماش از روز شنبه در تهران همچنان پیگیر انتقال امتیاز و تعیین تکلیف نهایی می باشند و تا حصول نتیجه در تهران خواهند ماند. امیدوارم ماحصل جلسات و تداوم پیگیریها با خبر خوش برای طرفداران خوب داماش همراه باشد.