وارش اسپرت:

 

 از هفته سوم رقابتهاي فوتبال ليگ دسته اول باشگاه هاي ايران عصر امروز يک ديدار در استاديوم شهيد عضدي رشت برگزار شد که طي آن تيم هاي مدعي داماش گيلان و تربيت يزد به مصاف هم رفتند که در پايان دو تيم به تساوي يک بر يک رضايت دادند. اين بازي در حضور بيش از ۵ هزار هوادار برگزار شد. گل تيم فوتبال داماش گيلان توسط آدمير در دقيقه ۴۸ مسابقه به ثمر رسيد.

 

 در ديگر مسابقات مهم اين گروه شهرداري بندر عباس با نتيجه ۴ بر ۳ از سد فولاد نطنز گذشت و صدرنشين اين گروه مس رفسنجان نيز در خارج از خانه و در ديداري عجيب با نتيجه ۴ بر ۰ از گلگهر سيرجان باخت! هم اکنون تيم هاي هم استاني گلگهر سيرجان و مس رفسنجان هر دو با ۶ امتياز از ۳ بازي خود در رتبه هاي اول و دوم قرار دارند و داماش گيلان نيز با ۳ تساوي از ۳ بازي خود در رتبه دهم جدول رده بندي اين رقابتها در گروه الف قرار گرفت.

 

 گزارش بازي و حاشيه:

 

 *اين بازي راس ساعت ۱۴:۳۰ و در هوايي مطلوب آغاز ميشود. داماشي ها با لباس آبي سرمه اي و تربيت يزد نيز با لباس های سفيد وارد ميدان ميشوند.داماش با ترکيب : ميلوش، دهقان ، سعادتي ، مختاري(ميکائيلي) ، حاجتي(سهرابي ۷۸) ، آبشک ، لوينيان (نيمه دوم حسيني) ، ميختاريان ، افشه ، مهدوي ، آدمير در اين مسابقه حضور يافت.

 

*بازي با تشويق خوب هواداران داماش شروع ميشه و تيمها در يک ربع اول بازي بيشتر در حال ارزيابي همديگه هستند اما رفته رفته اين بازي حالت جدي تري به خودش ميگيره و اولين موقعيت جدي به روي دروازه داماش در دقيقه ۱۴ توسط تيم تربيت يزد شکل ميگيره که خوشبختانه در حالي که مهاجم تربيت يزد تک به تک شده بود توپ رو به نوک پاي ميلوش ميزنه و در ادامه هم مهاجم ديگر اين تيم نتونست با پله شدن توپ ضربه خوبي به سمت دروازه بزنه در ادامه يک موقعيت خوب براي افشه و داماش روي يک سانتر بدست مياد که متاسفانه افشه با بي دقتي توپ را با ضربه سر به بيرون ميزنه.

 

ادامه گزارش و حواشي اين مسابقه+ديگر نتايج اين گروه در ادامه مطلب:

*دقيقه ۱۸ آدمير طبق معمول کند و افتضاح بازي ميکنه و معلوم نيست که چطور با اين بازي پر انتقاد هميشه در ترکيب ثابت حضور داره (هر چند براي اين بازي افشين چاوشي مصدوم بود و از لحاظ مهاجم مشکل داشتيم)، يک موقعيت تک به تک توسط آدمير به راحتي از دست رفت و مورد انتقاد تعدادي از هواداران قرار ميگيره.

 

 *بر روي فشاري که تيم داماش بر روي دروازه تربيت يزد ايجاد کردو بر روي يک ضربه ايستگاهي که توسط مصطفي حاجتي بر روي دروازه زده ميشه بازيکن تيم يزدي داخل محوطه يک خطاي هند را مرتکب ميشه و داور نيز بلافاصله نقطه پنالتي را نشون ميده که با اعتراض شديد بازيکنان تربيت حتي پس از زدن ضربه پنالتي مواجه ميشويم! متاسفانه اين ضربه پنالتي توسط محمدرضا مهدوي از دست ميره تا داماش يک فرصت ديگر براي پيش افتادن رو از دست بده.

 

*يک شوت پرقدرت از محمد آبشک در دقيقه ۳۰ مسابقه نواخته میشه. داماشي هادر نيمه اول مخصوصا در ۳۰ دقيقه ابتدايي نيمه اول کاملا برتر از يزدي ها ظاهر ميشوند اما متاسفانه به گل نميرسند.۱۵ دقيقه پاياني نيمه اول نيز با حملات جسته و گريخته اما بي هدف داماش دنبال ميشه.

 

*تماشاگران کنار جايگاه وقتي بازي خوب و تماشاگر پسند داماش رو ميبنند در پايان نيمه اول و هنگام خروج تيم براي حضور در رختکن براي تيم داماش دست ميزنند تا اينطور تشکر کنند.

 

 *نيمه دوم نيز با حملات دامنه دار داماش شهر باران دنبال ميشه و در يک حرکت تاکتيکي و ردو بدل شدن چند پاس افشه با دروازه بان تيم تربيت تک به تک ميشه اما پس از دريبل گلر حريف، با دست گلر متوقف ميشه تا باز هم داور نقطه پنالتي رو نشون بده و گلر نيز با يک کارت زرد جريمه بشه. اين بار آدمير در پشت توپ قرار ميگيره وتوپ رو برخلاف جهت حرکت دروازه بان به تور دروازه ميدوزه تا بالاخره داماش از حملات دامنه دار خود به يک گل از روي نقطه پنالتي دست پيدا کنه.

 

*دقيقه ۵۲ حملات داماش همچنان ادامه داره،دراين دقايق مهدوي فوق العاده کار ميکنه و اکثر حرکات داماشي بر پايه اون پي ريزي ميشه . روي يک حرکت زيبا محمدرضا مهدوي يک بار ديگه افشه رو با دروازه بان حريف تک به تک ميکنه که بهنام قصد داشت تا توپ رو از بين پاهاي دروازه بان رد کنه اما متاسفانه توپ در بين پاهاي دروازه بان گير ميکنه و اين توپ هم از دست ميره…

 

*در نيمه دوم مسابقه و بعد از حضور سيد علي حسيني تيم داماش با نظم بهتري به بازي خودش ادامه ميده. در دقيقه ۶۰ و روي فرار ها خوب حسيني و پاس مورب او محمد آبشک صاحب توپ ميشه و شوت محکمي رو روانه دروازه تربيت يزد ميکنه که البته به بيرون ميره.

 

*دقيقه ۶۵ مختاري يک خطا انجام ميده که متاسفانه باعث مصدوميت او شد و بعد از بازي با عصا از استاديوم خارج شد.داور نيز به مختاري يک کارت زرد نشون ميده. مصدوميت مختاري جديست و با ميکائيلي تعويض ميشه.

 

 *ميلوش که امروز تقريبا روز کم کاري رو پشت سر گذاشته بود بر روي يک ضربه ايستگاهي يک گل دريافت ميکنه. اين گل به حدي پر انتقاد و مسخره بود تماشاگران بلافاصله در اعتراض علي نظر محمدي رو با لقب هميشگيش (چيلاورت) تا پايان بازي تشويق ميکنند. توپ با برخورد به خط دفاع داماش به حدي کند شده بود که از لحظه نواخته شدن توپ تا رسيدن به دروازه حدود ۲ تا ۳ثانيه طول کشيده بود و در تمام اين مدت ميلوش فقط به آمدن توپ به سمت دروازه نگاه ميکرد!!

 

*در دقيقه ۷۸ هادي سهرابي جايگزين مصطفي حاجتي ميشه. حملات داماش به شکل پراکنده تر در مياد ، در قسمتي از استاديوم پوشنيک مورد انتقاد قرار ميگيره و دقايق پاياني بازي مجيد جهانپور مربي کهنه کار رشت مورد تشويق هواداران حاضر در ورزشگاه قرار ميگيره.اين تشويق بعد از سوت پايان بازي بار ديگر تکرار ميشه. در ثانيه هاي پاياني بازي يک پنالتي صد در صد براي داماش گرفته نميشود!! اين خطاي مسلم بر روي محمدرضا مهدوي صورت ميگيره اما مثل اينکه داور به خاطر دو ضربه پنالتي قبل اين حرکت رو ديگه خطا نميبينه و حتي يک اخطار هم به مهدوي ميده.

 

نتایج کامل دیدارهای امروز (جمعه) از هفته سوم لیگ دسته ۱ :

 

شهرداری بندرعباس ۴  فولاد نطنز ۳

پيام مشهد ‪ ۱‬همياري اراک ‪۱‬

مقاومت شهيد سپاسي ‪ ۱‬شهرداري ياسوج ‪۱‬

ماشین سازی تبریز۱-۲ کاوه تهران

نفت مسجد سليمان ‪ ۳‬اتکا گرگان ‪۱‬

گل گهرسيرجان ‪ ۴‬مس رفسنجان صفر