وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان : داماش گیلان آخرین دیدار خود در لیگ ۹۱-۱۳۹۰ را با پیروزی پشت سر گذاشت تا در یک فصل پر فراز و نشیب در اولین فصل حضورش پس از حضور مجدد در لیگ برتر در رتبه خوب هفتم جدول رده بندی قرار بگیرد .

 

به گزارش وارش اسپرت این دیدار که در هوایی مناسب و در حضور بیش از ۹ هزار هوادار داماش و برابر شهرداری تبریز برگزار می شد در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود داماش شهر باران خاتمه یافت .

گل های این دیدار توسط علیرضا جهانبخش در دقیقه ۱+۴۵ و علیرضا نظیف کار در دقیقه ۵۵ از روی نقطه پنالتی برای داماش به ثمر رساندند . تک گل شهرداری تبریز نیز توسط جعفر بذری به ثمر رسید .

 

حسین ابراهیمی،افشین چاوشی و مصطفی حاجتی از داماش و بهنام داداش وند از شهرداری تبریز اخطاری های این دیدار بودند .

 

گزارش بازی و حواشی در ادامه مطلب

داماش گیلان:میلاد فراهانی،علی حسینی(از دقیقه ۷۰ حسین کوشکی)،محمد مختاری،ابوذر رحیمی،علی رضا نظیف کار،مگنو باتیستا(جونیور آلوز دقیقه ۸۵)،حسین ابراهیمی(از دقیقه ۷۵ بهنام افشه)،مصطفی حاجتی،محمد رضا مهدوی،علی رضا جهانبخش،افشین چاوشی.

سرمربی: مهدی تارتار.

 

شهرداری تبریز: داوود نوشی سوفیانی،بهنام داداش وند،بهنام بیران وند(از دقیقه ۸۰ ناصر عبدی)،نبی الله باقری ها،مهدی محمد پور،حبیب گردانی،مهرداد قنبری(از دقیقه ۷۷ یانوش)،میثم بائو،حوریا غفوری،سعید دقیقی،رسول پیرزاده(از دقیقه ۵۳ جعفر بدری).

سرمربی: بیژن عزیزی.

  

*لحظات حساس بازی

 

دقیقه ۱ : حرکت تیمی خوب از داماش و پاس عالی حسین ابراهیمی در داخل محوطه جریمه مگنو را در موقعیت مناسب قرار می دهد اما وی این موقعیت را به سادگی از دست می دهد .

 

دقیقه ۵ : حرکت داماش از جناح چپ و همکاری مهدوی با جهانبخش و پاس به عمق بسیار عالی از جلوی پای افشین چاوشی رد می شود .

 

دقیقه ۷ : در یک فعل و انفعال چاوشی در مرکز پشت محوطه جریمه صاحب توپ می شود و شوت زمینی او به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون می رود .

 

دقیقه ۱۰ : ضربه شهرداری تبریز از روی خط توسط مدافعین داماش به سختی جمع می شود تا داماش گل اول رادریافت نکند .

 

دقیقه ۱۵ : شوت از راه دور و محکم قنبری مهاجم شهرداری تبریز به شکلی خطرناک از کنار دروازه داماش به بیرون می رود .

 

دقیقه ۲۸ : شوت سر ضرب گردانی از بالای دروازه میلاد فراهانی که شیرجه بلندی زده بود به بیرون می رود .

 

دقیقه ۳۸ همکاری تیمی و پاس داخل محوطه جریمه مهدوی با شوت چاوشی همراه می شود اما این توپ به شکل خطرناک از بالای دروازه به بیرون می رود .

 

دقیقه ۴۰ : ضربه سعید دقیقی از جلوی دروازه خالی داماش عبور می کند اما هیچکدام از بازیکنان شهرداری حضور نداشتند تا از این موقعیت برای این تیم استفاده کنند .

 

دقیقه ۴۷ : نیمه دوم از همان ابتدا با حملات دامنه دار داماشی ها آغاز شد و شوت مهدوی با شیرجه تماشایی دروازه بان شهرداری تبریز به کرنر می رود .

 

دقیقه ۶۲ : حرکت زیبای جهانبخش و چند دریبل روی پای این بازیکن و در نهایت با یک پاس در دهانه دروازه به افشین چاوشی برخورد می کند اما وارد دروازه نمی شود .

 

دقیقه ۷۸ : چند پاس داخل محوطه جریمه در این دقیقه نشان از اقتدار داماش در این دیدار داشت . ابوذر رحیمی به افشه پاس می دهد و او در موقعیتی جالب به مهدوی پاس می دهد ، اما کاپیتان داماش خود ضربه نهایی را نمی زند و به جهانبخش پاس خوبی را می دهد که ضربه این بازیکن به دروازه بان حریف برخورد می کند و راهی کرنر می شود .

 

*گل ها

داماش گیلان ۱-۰ شهرداری تبریز ( ۱+۴۵) : کرنر ارسالی محمدرضا مهدوی با دو ضربه سر تماشایی و سماجت محمد مختاری به علیرضا جهانبخش در مرکز محوطه جریمه می رسد و او با ضربه ای سهمگین و تماشایی توپ را به مرکز دروازه شهرداری تبریز می دوزد .

 

داماش گیلان ۱-۱ شهرداری تبریز ( ۵۳) : پاس تودر بازیکنان شهرداری تبریز به بازیکن تازه وارد این تیم یعنی جعفر بذری می رسد و او نیز با یک شوت زمینی توپ را از کنار پاهای فراهانی به گوشه دروازه داماش می فرستد .

 

داماش گیلان ۲-۱ شهرداری تبریز ( ۵۵) : باتیستا در یک حرکت برزیلی چند بازیکن شهرداری تبریز را پشت سر می گذارد و در نهایت در داخل محوطه جریمه سرنگون می شود تا داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان دهد . ضربه پنالتی نیز توسط علیرضا نظیف کار برخلاف جهت حرکت دروازه بان به دروازه شهرداری تبریز می رود .

 

*در حاشیه :

 

– اکثر بازیکنان داماش با مچ بندهایی به رنگ آبی به زمین آمدند .

 

– شعار گیلان سرور آذربایجان در جهت کری خوانی در چند مرحله توسط هواداران داماش سر داده شد .

 

– هواداران داماش در طول بازی چندین بار خطاب به هواداران ملوان شعارهایی سر دادند و کری خوانی های هفته گذشته هواداران این تیم را پاسخ دادند و برخی از شعارها آنان را به سخره گرفتند !

 

-شایعات پیوستن سعید دقیقی به داماش در فصل آینده باعث شد تا روی سکوها وی را با شعار جالب توجه دو جانبه " گلزن فصل بعد کیه ، همین سعید دقیقیه " تشویق کنند .

 

– شعارهای قدردانی هواداران داماش از بازیکنان و به خصوص امیر عابدینی از نکته های جالب توجه این دیدار بود . یک بنر نیز به غیر از پرده نوشته های معمول توسط وارش اسپرت برای قدردانی از مدیرعامل داماش در استادیوم نصب شده بود .

 

-داوری این دیدار بسیار انتقاد آمیز بود و در یکی از صحنه ها نیز خطای روی حسین ابراهیمی پنالتی اعلام نشد و یک اخطار به وی داده شد .

 

– باتیستا بازیکن برزیلی  داماش در این دیدار چشمه هایی از حرکات برزیلی را از خود نشان داد تا به شدت از سوی هواداران متعجب داماش تشویق شود .

 

– در پایان مسابقه نیز هواداران تیم را فراخواندند و  از بازیکنان تیم تشکر کردند . داماشی ها نیز به این ابراز احساسات پاسخ دادند .