سخنگوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به نقش نظارتی و حمایتی اداره کل ورزش و جوانان، در خصوص اظهار نظرات اخیر رییس هیئت فوتبال گیلان گفت: مسئولان ورزشی از اظهار نظرات غیر رسمی پرهیز کنند.

به گزارش وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان، سعید علیپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اظهارات رییس هیئت فوتبال گیلان مبنی بر احراز سریعتر شرایط توسط اداره کل ورزش و جوانان برای ساماندهی به وضعیت تیم فوتبال داماش اعلام کرد: ساماندهی، کنترل، نظارت و پشتیبانی از تیمهای فوتبال از شرح وظایف اولیه هیئت فوتبال استان بوده و اداره کل ورزش وجوانان گیلان بخش نظارتی و حمایتی را بر عهده خواهد داشت.

 

وی افزود: با توجه به سوابق اظهارات غیررسمی افراد مختلف در خصوص حل بحران داماش، مسئولان ورزشی بهتر است از هرگونه اظهارات غیر رسمی پرهیز کرده و با وجود گذر زمان، به فکر ساماندهی به وضعیت این تیم باشند.

 

علیپور به مورد باشگاه سپیدرود رشت اشاره کرد و گفت: با ورود اداره کل ورزش وجوانان گیلان، موضوع انتقال باشگاه انجام پذیرفت و رعایت حق تقدم و حقوق مردم و هواداران در اولویت اصلی قرار گرفت.

 

سخنگوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اینکه این اداره کل کماکان بر پنچ شرط خود برای سامان دادن به وضعیت داماش اصرار دارد، اعلام کرد: تاکنون این اداره کل سندی رسمی از سوی نماینده سهامداران باشگاه مبنی بر نماینده بودن خود و سند معرفی هیئت فوتبال به عنوان نمانیده رسمی و تام الاختیار باشگاه دریافت نکرده است تا تصمیمات جدی و فوری خود در خصوص معرفی مالک جدید را ارائه دهد.

وی افزود: قطعاً مسئولان شهری شهرستان رشت همچون مسئولان شهر بندر انزلی توانایی اداره این تیم بومی و مردمی را داشته و به دنبال سوء استفاده از احساسات و عواطف مخاطبان خود نیستند.

 

نماینده سهامداران باشگاه داماش هفته گذشته در واکنش به پنج شرط اداره کل ورزش وجوانان گیلان برای سامان دادن به وضعیت داماش اعلام کرده بود که تا پایان هفته تیم را واگذار می کند اما اول هفته جاری تغییر موضع داد و شرط فروش تیم با مبلغ ۳ میلیارد تومان یا اجاره به شرط تملیک را برای خریداران مطرح کرده است.

 

لازم به ذکر است، روز گذشته خبر بر روی سایت هیات فوتبال استان گیلان قرار گرفت که در آن الماسخاله رئیس این هیات در نشست با عابدینی خواست که هرچه زودتر خریداری با احراز شرایط از سوی مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان پیدا شود و تیم را در اختیار بگیرد. همچنین در خبر ذکر شده است امیر عابدینی دو راهکار برای واگذاری داماش ارائه داده است.