سپیدرود در روزی که سهیل حق شناس از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، توانست به نخستین پیروزی لیگ برتری اش دست یابد.

به گزارش وارش اسپرت – پایگاه خبری و تحلیلی ورزش گیلان، دو تیم سپیدرود رشت و پیکان تهران در یک جدال نفسگیر برای رهایی از انتهای جدول به دیدار یکدیگر رفتند که این دیدار را تیم سپیدرود با یک گل به سود خود به پایان رساند تا اولین امتیاز سپیدرود در لیگ برتر در جدول مسابقات برای این تیم به ثبت برسد.
با توجه به اینکه سهیل حق شناس در این دیدار از دنیای فوتبال خداحافظی می کرد پیروزی در این بازی برای هواداران سپیدرود از اهمیت فراوانی برخوردار بود.

هفته چهارم لیگ برتر؛ ساعت 19:30؛ تاریخ: 96/5/27
استادیوم: عضدی رشت/ تماشاگر: 6 هزار نفر
داور: بیژن حیدری؛ کمک‌ها: تورج عوض محمدی، سید اسد حاج محمد و محمد ملکی/ ناظر: ابوطالب طاهریان

ترکیب سپیدرود رشت: سید محمد حسینی، سید هادی موسوی، سید احمد سید صالح آهی، میثم فرودسی، توحید غلامی(علی دهقان – 66)، میرهادی میرجوان، محمد نزهتی، حسین کعبی(رضا الماس خاله-46)، حسین ابراهیمی(میلاد قربان زاده – 74)، مهرداد جماعتی و میعاد یزدانی.
سرمربی: علی نظر محمدی

 

ترکیب پیکان تهران: رحمان احمدی، محمد صادق بارانی، مرتضی آقاخان( امیر روستایی – 77) ، مهدی مومنی، بختیار رحمانی، مهران موسوی، آرمان قاسمی، حجت حق وردی، سعید صادقی( سجاد عاشوری – 53)، علی حمودی(مهدی شیری – 65) و امیر کریمی.
سرمربی: مجید جلالی

 

اخطار

حسین کعبی دقیقه 26(سپیدرود)

کارت زرد: محمد نزهتی دقیقه 59(سپیدرود)

 

شرح گل:

سپیدرود 1_0 پیکان(دقیقه 12 میرهادی میرجوان) ارسال حسین ابراهیمی از سمت چپ تیم پیکان با ضربه سر پویا نزهتی همراه شد که در جلوی دروازه با ضربه میرهادی میرجوان وارد دروازه تیم پیکان شد.

 

شرح بازی:
سپیدرود برای رسیدن به اولین برد خود یک بازی تهاجمی را در دستور کار خود قرار داد تا بدین وسیله بتواند در روز خداحافظی سهیل حق شناس اولین امتیاز خود را در لیگ برتر کسب کند که این حملات با گل زود هنگام این تیم همراه بود اما در سوی دیگر مجید جلالی و شاگردانش ارسال از کناره ها را برای رسیدن به دروازه سپیدرود در دستور کار خود داشتند اما این حملات برای پیکان در طول بازی نتیجه ای نداشت و تیم سپیدرود از ضد حملات توانست صاحب یک پنالتی شود اما این پنالتی وارد دروازه نشد تا سپیدرود اولین امتیاز لیگ برتری خود را کسب کند.

 

اتفاق ویژه:
در این بازی سهیل حق شناس باید از دنیای توپ گرد خداحافظی میکرد اما اتفاقات و حوادث بازی به گونه ای رقم خورد که این بازیکن نتوانست در ترکیب سپیدرود حضور یابد و در دقیقه 80 بازی بدون هیچ هماهنگی چهارگوشه زمین فوتبال را بوسید و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

 

بهترین بازیکن:
بدون شک در نیمه اول بازی یکی از بهترین های زمین بازی حسین کعبی بود اما حسین کعبی به علت مصدومیت در نیمه دوم تعویض شد.
بدون شک یکی از بهترین بازیکنان در تیم پیکان بختیار رحمانی بود که ارسال های او توانست موقعیت های زیادی را در اختیار بازیکنان پیکان قرار دهد.
برترین بازیکن این دیدار میعاد یزدانی بود که توانست موقعیت های زیادی را برای بازیکنان سپیدرود خلق کند و نفوذهای او از جناحین موقعیت های زیادی را برای سپیدرود خلق کرد.

لحظات حساس:

دقیقه2: ارسال کرنر بر روی دروازه تیم سپیدرود با ضربه سر بازیکنان پیکان همراه شد که در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه 10: ارسال میثم فردوسی بر روی دروازه پیکان با ضربه سر بازیکنان سپیدرود همراه شد که این توپ از کناره دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 18: حرکت مهدی مومنی از جناح راست سپیدرود با ارسال او همراه بود که توپ در میانه راه به پای حسین کعبی برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 21: میعاد یزدانی از جناح راست تیم پیکان بعد از دریبل زدن چند بازیکن وارد محوطه جریمه شد که ضربه وی در آستانه دروازه به بدن بازیکنان تیم پیکان برخورد کرد.

دقیقه 26: ضربه ایستگاهی برای بازیکنان پیکان در بیرون محوطه جریمه سپیدرود با شوت مرتضی آقاخان به بیرون رفت.

دقیقه 28: ارسال بختیار رحمانی بر روی دروازه تیم سپیدرود با ضربه قیچی برگردان مهدی مومنی به بیرون رفت.

دقیقه 30: ارسال امیر کریمی بر روی دروازه تیم سپیدرود با ضربه مرتضی آقاخان به بیرون رفت.

دقیقه 33: ضربه بختیار رحمانی از پشت محوطه جریمه سپیدرود از کنار دروازه تیم سپیدرود به بیرون رفت.

دقیقه 38: ارسال آرمان قاسمی از جناح راست تیم سپیدرود با ضربه سر مهدی مومنی همراه شد که این ضربه خطرناک از کنار دروازه سپیدرود به بیرون رفت.

دقیقه 42: میعاد یزدانی از جناح چپ تیم پیکان یک پاس در عمق برای محمد نزهتی ارسال کرد که در محوطه جریمه به نزهتی رسید و شوت نزهتی به بدن بازیکنان پیکان برخورد کرد.

دقیقه 45: ارسال توپ در عمق دفاع تیم پیکان به حسین ابراهیمی رسید که ضربه حسین ابراهیمی با پای چپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 45+2: ارسال بختیار رحمانی از جناح چپ تیم سپیدرود با ضربه سر مهدی مومنی همراه بود که این ضربه به تیرک دروازه تیم سپیدرود برخورد کرد.

دقیقه 50: ضربه ایستگاهی در بیرون محوطه جریمه سپیدرود توسط محمد صادق بارانی به بیرون رفت.

دقیقه 54: شوت مهدی مومنی از پشت محوطه جریمه سپیدرود از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

دقیقه 57: میعاد یزدانی توانست با دریبل چند بازیکن وارد محوطه جریمه تیم پیکان شود که یک پاس برای میثم فردوسی ارسال کرد که ضربه فردوسی را رحمان احمدی دفع کرد.

دقیقه 63: ضربه میعاد یزدانی از پشت محوطه جریمه تیم پیکان به بیرون رفت.

دقیقه 70: بازیکنان پیکان ارسالی را بر روی دروازه سپیدرود داشتند که بختیار رحمانی به صورت قیچی برگردان ضربه را به توپ نواخت که این ضربه به بدن بازیکنان سپیدرود برخورد کرد.

دقیقه 72: مهدی شیری ارسالی را بر روی دروازه تیم سپیدرود انجام داد که ضربه سر مهدی مومنی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80: علی دهقان یک پاس در عمق برای محمد نزهتی ارسال کرد که دروازه بان پیکان بر روی نزهتی خطا کرد اما پنالتی را میرجوان نتوانست به ثمر برساند.

دقیقه 85:ارسال مستقیم بازیکنان پیکان در محوطه جریمه با ضربه سر امیر روستایی به بیرون رفت.

دقیقه 90: ارسال میلاد قربانزاده از جناح چپ تیم پیکان را مدافعان این تیم دفع کردند.

دقیقه 90+1 ارسال مهدی شیری بر روی دروازه سپیدرود با ضربه سر مهران موسوی همراه بود که این ضربه سر را حسینی مهار کرد.

حاشیه:
*ظرفیت ورزشگاه عضدی در این دیدار به طور کامل تکمیل شده است.
*جایگاه روبروی ورزشگاه عضدی به علت بازسازی بر روب تماشاگران بسته است.
*در نیمه دوم تیم سپیدرود با چند دقیقه تاخیر وارد زمین بازی شد.
*امیر حاج رضایی در جایگاه ویژه ورزشگاه عضدی رشت این دیدار را از نزدیک تماشا میکند.

/

منبع: ورزش سه