سرمربي تيم داماش گيلان با ارزيابي عملكرد تيمش در مرحله مقدماتي ليگ برتر يادآور شد: بدنه اصلي تيم داماش را ملي‌پوشان گوانگجو تشكيل مي‌دادند. ما با هدف كسب مدال طلا در بازيهاي آسيايي شركت كرده بوديم و ناكامي ما در رسيدن به اين هدف موجب شد تا بازيكنان قدري روحيه خود را از دست بدهند.

۲ شكست غيرمنتظره ما در شروع رقابتهاي ليگ برتر تيم را به بحران برد و من هر راهكاري را براي خروج از اين بحران به كار بستم مفيد واقع نشد و تنها جواب كوتاه‌مدت گرفتيم. به هرحال فكر مي‌كنم بايد گذشته را فراموش كنيم و همه تمركز خود را روي بازيهاي مرحله "play off" بگذاريم.

معدني درباره اولين رويارويي تيمش در مرحله يك‌چهارم نهايي لیگ برتر مقابل تيم والیبال كاله گفت: بازي بسيار سختي و دشواري را مقابل كاله خواهيم داشت. به ويژه كه بازي اول ما مقابل اين تيم در آمل است. كاله از تفكرات يك مربي باهوش و خلاقيت بهترين بازيكنان ايران سود مي‌برد. به هرحال جاي تأسف دارد كه يكي از اين ۲ تيم در اين مقطع حذف شوند. اي كاش كاله و داماش در فينال مقابل هم قرار مي‌گرفتند. به هرحال اين هم جبر واليبال است و ما بايد تلاش كنيم با شكست تيم قدرتمند كاله به مرحله بعد صعود كنيم.

معدنی در ادامه در مورد تیم ملی نیز نکات قابل توجهی را بیان نمود:با برنامه‌ريزي صحيح تيم ملي واليبال ايران مي‌تواند تا ۵ ‌سال آينده جزو ۸ تيم برتر جهان باشد.

معدنی درباره عملكردش در رأس كادر فني تيم ملي اظهارداشت: در سال ۲۰۰۷ ميلادي به همراه گاييچ يك برنامه بلندمدت براي تيم ملي واليبال تعريف كرديم. خوشبختانه در مدت فعاليتم در تيم ملي همواره از اين برنامه جلوتر بوديم و حتي زودتر از جدول زمان‌بندي‌شده به اهداف خود دست يافتيم. حضور نسل طلايي واليبال و بازيكنان مستعد در تيم ملي موجب شد تا ۷ پله در رده‌بندي جهاني پيشرفت كنيم.

 
 
متن کامل مصاحبه را در ادامه مطلب ببینید:

معدني با اشاره به موفقيتهاي تيمهاي ملي ايران در سال ۱۳۸۹ افزود: در سال گذشته افتخارات زيادي را در سطح ملي به ارمغان آورديم. از جمله در AVC كاپ طلا گرفتيم و در رقابتهاي جهاني ژاپن را شكست داديم. همچنين با يك نمايش تحسين‌برانگيز مقابل تیم قدرتمند ايتاليا توجه بسياري از علاقه‌مندان واليبال را به تيم ملي ايران جلب كرديم و به نظر من به همين خاطر است كه امروز شاهد حضور مربيان تراز اول دنيا مثل پرندي و ولاسكو در كنار تيم ملي هستيم. شايد اگر ۲ يا ۳ سال پيش از چنين مربياني در مورد ايران سوال مي‌كرديد حتي نمي‌دانستند كه تيم ما واليبال هم دارد اما امروز موفقيتهاي واليبال ايران در سطح بين‌المللي موجب شده تا يك مربي سرشناس و صاحب سبك مثل "خوليو ولاسكو" هدايت تيم ملي ايران را به دست بگيرد. به اعتقاد من واليبال ايران پتانسيل قرارگرفتن در جمع ۸ تيم برتر جهان را دارد و بايد با تعريف يك برنامه مدون ۵ ‌ساله به اين هدف دست يابيم.

سرمربي سابق تيم ملي واليبال ايران با تبريك سال نو خاطرنشان كرد: اميدوارم سال خيلي خوبي را براي واليبال ايران شاهد باشيم به ويژه در رده سني پايه و جوانان امسال ايران يكي از بهترين تيمهاي تاريخ خود را در اختيار دارد و مي‌تواند يك مدال خوش‌رنگ بگيرد. تيم نوجوانان ايران نيز مثل هميشه يكي از مدعيان برتر جهان خواهد بود همچنين در رده سني بزرگسالان با هدايت خوليو ولاسكو بايد شاهد موفقيتهاي زيادي باشيم.

معدني ادامه داد: ايران امسال از امتياز ميزباني رقابتهاي آسيايي بهره مي‌برد اما نبايد خودمان را از پيش‌قهرمان اين جام بدانيم چون رقيبان ما در آسيا بيكار نشسته‌اند و آنها نيز تلاش مي‌كنند به مقام اول آسيا دست يابند. اميدوارم همه شرايط براي پيشرفت واليبال ايران و حضور تيم ملي در المپيك لندن فراهم آيد.

منبع:ایپنا