رئیس هیات کاراته استان گیلان روز یکشنبه در این خصوص گفت: در جریان این مسابقات، تیم کاراته امیدهای گیلان با درخشش خود موفق شد پس از مازندران روی سکوی دوم کشور قرار گیرد.

اسفندیار زیال گفت: در پایان این مسابقات که در مریوان استان کردستان جریان داشت ، تیم کاراته امید گیلان توانست 2 مدال طلا و 2 مدال برنز کسب کند.

وی اظهار کرد: بر این اساس و در جریان این رقابت ها ، در وزن 60- کیلوگرم ، مهدی رحیمی نژاد کاراته کار شایسته گیلانی توانست تمامی حریفان خود را شکست دهد و عنوان قهرمانی کشور را کسب کند.

وی ادامه داد: همچنین الیاس محمدزاده دیگر کاراته کار شایسته گیلانی نیز در وزن 75- کیلوگرم موفق شد حریفان خود را مغلوب کند و مقام قهرمانی و مدال طلای این وزن را به خود اختصاص دهد.

رئیس هیات کاراته استان گیلان بیان کرد: سیدرضا خوشکلام در وزن 75- کیلوگرم و ابوالفضل محسن زاده در وزن 84+ کیلوگرم دیگر کاراته کاران گیلانی بودند که موفق شدند مدال برنز رقابت های امیدهای کشور را کسب کنند.

زیال خاطرنشان کرد: در رقابت های کاراته قهرمانی امیدهای کشور، بیش از 400 کاراته کار از استان های مختلف حضور داشتند که در مریوان استان کردستان با هم به رقابت پرداختند.

در استان گیلان بیش از هفت هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در رشته ورزشی کاراته ، در رده های سنی مختلف و در 2 بخش بانوان و آقایان فعالیت دارند.